اخبار و رویدادها

انتخاب گروه :

حدود 40 پروژه تحقیقات سلول های بنیادی وارد کارآزمایی بالینی شد
۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۷
بیوپورتال : دکتر عبدالحسین شاهوردی  در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: پوست، استخوان و غضروف، قلب، گوارش، دیابت و انسداد عروق تحتانی از جمله پروژه های تحقیقاتی در این زمینه است که وارد مرحله کارآزمایی بالینی شده است.
وی ادامه داد که کارهای تحقیقاتی در این زمینه به قوت در حال ادامه است و امیدواریم در آینده بتوانیم خدمات مطلوبی به بیماران ارائه کنیم.
شاهوردی به اخذ مجوز برای تولید 3 سلول بنیادی اشاره کرد و گفت: لک و پیس، فیبروبلاست و مزانشیمی سه سلول بنیادی هستند که مجوز آنها از وزارت بهداشت اخذ شده است.
وی با اشاره به اینکه ایران جز 10 کشور اول دنیا در حوزه سلول های بنیادی است، افزود: اتفاقات خوبی طی سال های اخیر در این زمینه در کشور رخ داده است.
وی ارایه خدمات مناسب و باکیفیت در زمینه ناباروری اشاره کرد و گفت: این پژوهشگاه سالانه میزبان 400 تا 500 زوج نابارور خارجی است.
شاهوردی تعداد مراکز فعال ناباروری در کشور را بیش از 70 مجموعه اعلام کرد و گفت: این پژوهشگاه خدمات ناباروی را با کیفیت مناسب ارایه می کند.
وی اعضای هیات علمی این مجموعه را 79 نفر اعلام کرد و گفت: نزدیک به 700 نفر به عنوان پژوهشگر و کارشناسی در این پژوهشگاه فعالیت می کنند.
دکتر پروانه افشاریان معاون پژوهشی و فناوری پژوهشگاه رویان در ادامه این نشست گفت: از زمان تاسیس پژوهشگاه تاکنون 620 طرح در این مجموعه انجام شده است.
وی اظهار داشت: در این مدت 850 پایان نامه دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این پژوهشگاه انجام شده است.
وی به تعداد مقالات منتشره اشاره کرد و گفت: تاکنون 1800 مقاله بین المللی و 370 مقاله علمی ملی منتشر شده است.
وی ادامه داد: در سال 2018 میلادی 250 مقاله بین المللی و 5 مقاله ملی توسط محققان این پژوهشگاه منتشر شده است.